Atmintis gyva, nes liudija

Šiemet pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyksta jau šešioliktąjį kartą. Kasmet minėjimas įgauna vis naują, ypatingą prasmę, nes laisvėje gimusios kartos 1991 metų sausio įvykius pažįsta tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų, o karas Ukrainoje dar kartą mums visiems primena, kokia didelė laisvės ir nepriklausomybės kaina. Todėl reikšminga, kad kasmet sausio13-ąją švietimo įstaigų bei kitų institucijų languose įžiebiamų liepsnelių vis daugėja.  Uždegdami atminties

Šiemet pilietinė iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ Lietuvoje vyksta jau šešioliktąjį kartą. Kasmet minėjimas įgauna vis naują, ypatingą prasmę, nes laisvėje gimusios kartos apie 1991 metų sausio įvykius žino tik iš istorijos vadovėlių ir negausių dokumentinių kadrų, o karas Ukrainoje dar kartą mums visiems primena, kokia didelė laisvės ir nepriklausomybės kaina. Todėl reikšminga, kad kasmet sausio13-ąją švietimo įstaigų bei kitų institucijų languose įžiebiamų liepsnelių vis daugėja.  Uždegdami žvakeles, kurios simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę, tarsi sustojame tautos laisvės sargyboje ir nebyliai liudijame dabarties ir ateities kartoms – mes buvome, esame, būsime!

Pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“ skirta prisiminti 1991 metų sausį, kai vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.  Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą ir apgynė atkurtos valstybės Nepriklausomybę.  

 

Informacija atnaujinta: 2023-01-24 21:57