Kovo 26 d. Lazdijų švietimo centras kartu su Lazdijų rajono savivaldybe organizavo įtraukiojo ugdymo forumą „Mokykla – erdvė visiems: kaip stiprinti bendrystę ir įtrauktį?“. Renginys sukvietė švietimo bendruomenės atstovus, specialistus ir visus, kuriems rūpi įtraukusis ugdymas bei jo įgyvendinimas mokyklose.
Forumo pradžioje VšĮ „Pokyčių ambasada“ vadovė Klementina Gruzdienė pranešime „Įtrauktis – mūsų prigimtyje. Bendruomenė ir negalia“ priminė, kad nuo seniausių laikų bendruomenės rūpinosi pažeidžiamiausiais savo nariais, padėdavo vieni kitiems. Ji išsakė mintį, kad tėvams, auginantiems vaikus, turinčius individualių poreikių, tenka didžiausia atsakomybė ir emocinė našta, todėl visuomenės parama yra būtina. Tad įtraukioji mokykla yra ne tik siekiamybė, bet ir būtinybė, kuriant stipresnę visuomenę. K. Gruzdienė akcentavo, jog kalbant apie įtrauktį mokykloje ir kasdieniame gyvenime, negalime pamiršti esminės žmogaus prigimties – rūpintis šalia esančiu, kuriam tos pagalbos reikia labiausiai.
Apie tai, kaip efektyviai bendradarbiauti siekiant užtikrinti visiems prieinamą ugdymą, dalinosi Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos specialioji pedagogė Edita Stanulienė ir chemijos mokytoja Vaida Aguonienė. Jos pristatė sėkmingus pavyzdžius, kaip įtraukti kiekvieną mokinį į pamoką ir sudaryti palankias sąlygas jo mokymosi procesui.
Forumo metu daug dėmesio buvo skirta universalaus dizaino principams, kurie leidžia kurti mokymosi aplinką, pritaikytą visiems. Architektė Inga Stanevičienė pasidalino įžvalgomis, kaip mokyklų erdves paversti draugiškomis kiekvienam mokiniui, nepriklausomai nuo jo gebėjimų ar poreikių. Praktinėse universalaus dizaino dirbtuvėse dalyviai galėjo išbandyti kūrybinius sprendimus, padedančius mokyklas paversti dar prieinamesnėmis ir patogesnėmis visiems.
Po pietų laukė ypatinga patirtis – Alytaus miesto teatro aktorių-edukatorių diskusijų spektaklis „kitOKs“. Tai buvo ne tik meninis pasirodymas, bet ir kvietimas reflektuoti, diskutuoti ir įsitraukti į jautrias temas apie kitoniškumą, įtrauktį ir visuomenės požiūrį į įvairius žmones.
Forumo dalyviai aktyviai dalinosi savo įžvalgomis, patirtimi ir iššūkiais, su kuriais susiduria kasdieniniame darbe. Renginio pabaigoje diskusijose gimė svarbios įžvalgos ir rekomendacijos, kurios ateityje padės kurti dar atviresnes ir labiau įtraukiančias mokyklas.
Dėkojame visiems dalyviams, pranešėjams ir organizatoriams už prasmingą dieną, kuri įkvėpė tęsti pokyčius švietimo srityje!
Kartu su @tūkstantmečiomokyklos
Projektas finansuojamas Europos sąjungos #NextGenerationEU lėšomis.
„Tūkstantmečio mokyklų“ programą įgyvendina Europos socialinio fondo agentūra