Šeimos, bendruomenės ir jų poreikiai mums rūpi – Veisiejuose atidarytas unikalus šeimos centras

Šeimos centras

Lazdijų rajono gyventojai, ypatingai gyvenantys rajono pietuose, jau džiaugiasi dar viena nauja erdve – moderniu, atliepiančiu šeimos ir bendruomenės poreikius šeimos centru. Jis įsikūrė buvusioje Veisiejų pradinėje mokykloje, Ateities g. 6. Erdvės modernios, didelės, įtraukiančios. Jomis gali džiaugtis ir maži, ir dideli.

Įrengiant erdves buvo stengiamasi atliepti ypatingų poreikių turinčių vaikų, jų šeimų interesus. Pavyko. Naujose erdvėse įrengti du interaktyvūs sensoriniai kambariai, poilsio erdvės, psichologo, logopedo, sociokultūrinių paslaugų užsiėmimams skirtos patalpos. Jose bus galima ne tik ugdyti, palaikyti bei skatinti vaikų socialinius ir emocinius įgūdžius, bet ir leisti laiką dalyvaujant meno, muzikos, šokio, kulinarijos terapijose.

Merė Ausma Miškinienė lankydamasis naujose erdvėse teigė: „Labai didžiuojuosi šiomis erdvėmis. Buvau pažadėjusi, kad Veisiejuose esanti, jau ne vienus metus užrakinta buvusi pradinė mokykla atgis, bus įveiklinta ir joje savas laisvalaikio erdves turės visi – nuo darželinuko iki senjoro. Sekasi geriau nei gerai. Jau džiaugiamės pirmame aukšte atidarytu išskirtiniu vaikų dienos centru, įrengėme erdvę su pirtimi ir skalbykla atvira visiems bendruomenės nariams, naujose erdvėse kūrybiškai laiką jau leidžia ir kūrybingosios „Kuparėlio“ damos. Netrukus įrengsime patalpas trečiojo amžiaus universiteto veiklose dalyvaujantiems senjorams ir senjorėms. Antrame aukšte bus įrengtos sporto erdvės. Jų Veisiejuose labai, labai reikia. Ten darbai taip pat jau vyksta. Galiausiai bus sutvarkytos ir aktyviam bei pasyviam laisvalaikiui leisti bus pritaikytos pastatą supančios lauko erdvės. Malonu. Ačiū visiems, kurie kartu dirbo ir dirba, kad šį ir kitus projektus įgyvendintume. Ypatingai dėkoju savivaldybės administracijos direktorei Ilonai Šaparauskienei, Lazdijų švietimo centro vadovei Eglei Mačionienei ir visada kartu apie mūsų krašto sėkmę svajojančiai ir rezultatyviai dėl to dirbančiai Sonatai Dumbliauskienei. Kviečiu šeimas, bendruomenes ateiti čia – kurti, leisti laisvalaikį, bendrauti, mokytis. Viskas kas geriausia Jums ir dėl Jūsų mielieji, aktyviai naudokitės ir džiaukitės.“

Informuojame, kad naujos erdvės kuriomis šiandien jau džiaugiamės įrengtos įgyvendinant Interreg V–A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo programos projektą „Supratinga pasienio bendruomenė“. Projekto tikslas keistis partnerių iš Elko miesto, Lenkijos Respublika, Alytaus miesto bendruomenės centro, pasienio nevyriausybinių organizacijų patirtimi. Jis skirtas socialinių paslaugų stiprinimui, infrastruktūros plėtrai bei pasienio bendrystei stiprinti. Projekto dėka, naujose erdvėse taip pat bus teikiamos taikomosios elgesio analizės (angl. Applied Behavior Analysis (ABA)) terapijos šeimoms, parengtos praktika grįstas gairės kaip šeimoms išlikti stiprioms ir gauti visas socialines, sveikatos, švietimo paslaugas savo vaikams pandemijos laikotarpiu.

Nuo 2021 m. kovo 1 d. pradėtas įgyvendinti projektas, bus baigtas šių metų lapkričio 30 dieną. Investicijų dalis, skirta Lazdijų rajono savivaldybei yra daugiau 402 tūkst. eurų, iš jų 31 tūkst. eurų yra savivaldybės biudžeto lėšos. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

Informacijos šaltinis: www.lazdijai.lt

 

Informacija atnaujinta: 2022-05-06 08:29