Mokslo metus TAU klausytojai pabaigė keliaudami

Gražia Trečiojo amžiau universiteto (TAU) klausytojų tradicija tampa mokslo metus pabaigti vykstant į pažintines keliones. Šiemet turininga Lazdijų, Veisiejų ir Seirijų TAU klausytojų kelionė laukė į Lenkiją

Gražia Trečiojo amžiau universiteto (TAU) klausytojų tradicija tampa mokslo metus pabaigti vykstant į pažintines keliones. Šiemet turininga Lazdijų, Veisiejų ir Seirijų TAU klausytojų kelionė laukė į Lenkiją, aplankant Gdanską, Sopotą, Malborką, Šv. Lipką, Fromborką, Elblagą, Aistmarių neriją bei Griunvaldą. Tokiu maršrutu keliavę smalsūs ir ištvermingi senjorai per tris dienas autobusu įveikė beveik 1200 km atstumą, kasdien nužingsniuodami apie 10 000 žingsnių bei grožėdamiesi istorija pulsuojančiais Šiaurės Lenkijos architektūros šedevrais – didingosios gotikos, elegantiškojo renesanso bei puošniojo baroko.

Minėdami Dzūkijos (Dainavos) metus TAU klausytojai vyko į Dzūkijos nacionalinį parką, kur gilino savo žinias apie Dzūkijos krašto etnografinį, gamtinį ir istorinį paveldą. Pažintinės išvykos metu aplankyti unikalūs etnografiniai kaimai: Margionys, Zervynos, Marcinkonys, žygiuota atnaujintu Čepkelių gamtinio rezervato mokomuoju taku, Merkinės muziejuje susipažinta su šio krašto svarbiausiais istorijos momentais bei užkopta ant Merkinės piliakalnio, nuo kurio atsiverianti Nemuno ir Merkio santaka vadinama Dainavos krašto simboliu.

Paskutinis TAU klausytojų  žygis – Lazdijų miesto gatvėmis drauge su Lazdijų švietimo centro darbuotojais bei daugiau kaip su pusantro tūkstančio tradicinės tarptautinės šventės PASIENIO FIESTA 2023 eisenos dalyvių, kūrybingai ir išradingai atliepiant kraštiečio poeto, Lazdijų garbės piliečio rašytojo Sigito Gedos kūrybos motyvus „Žemėje, ore ir vandeny“.

Informacija atnaujinta: 2023-06-09 10:05