Edukacinė išvyka į Kauną: kūrybiškumo ir kultūros sintezė ugdyme

.

 

Vasario 20 d. Lazdijų švietimo centras organizavo edukacinę išvyką į Kauną, kurioje dalyvavo meninio, pradinio, ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo, technologijų ir kitų dalykų mokytojai. Šios kelionės tikslas – susipažinti su inovatyviais ugdymo metodais bei UNESCO nematerialaus kultūros paveldo integracija į mokymo procesą.

Pirmoji išvykos stotelė buvo nevalstybinė mokykla „Herojus“, kur išvykos dalyviai turėjo galimybę susitikti su „Menų fabriko“ mokytojais ir susipažinti su jų ugdymo filosofija. Mokykloje ypatingas dėmesys skiriamas kūrybiškumo ir loginio mąstymo sintezei, o meniniai ir matematiniai gebėjimai lavinami integruojant dailę, muziką, technologijas, dizainą, teatrą bei šokį. Šiemet jų veiklos centre – UNESCO nematerialaus kultūros paveldo objektai Lietuvoje: šiaudiniai sodai ir sutartinės, kuriuos pedagogai kūrybiškai įpynė į savo ugdymo programas.

Tęsiant kultūrinę ir edukacinę patirtį, mokytojai apsilankė Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje. Viena įspūdingiausių kelionės dalių tapo Čiurlionio meno ekspozicija – unikalus šio menininko kūrybinio palikimo atspindys. Ypatingą prasmę šiam apsilankymui suteikė faktas, kad šiais metais minime M. K. Čiurlionio 150-ąsias gimimo metines. Jo darbai, persmelkti simbolizmo ir muzikinių motyvų, įkvėpė mokytojus dar giliau pažvelgti į meninės raiškos ir ugdymo ryšį.

Išvykos  metu mokytojai taip pat gilinosi į „Lietuvos kryždirbystės fenomeną“ bei aplankė kitas muziejaus ekspozicijas, kurios padėjo geriau suprasti Lietuvos kultūrinį paveldą ir jo reikšmę šiuolaikiniame ugdyme.

Ši išvyka buvo ne tik įkvepianti patirtis, bet ir puiki galimybė mokytojams atrasti naujų būdų, kaip integruoti menines veiklas į įvairius mokomuosius dalykus, skatinant kūrybiškumą ir inovatyvų požiūrį į ugdymą.

Dėkojame visiems dalyviams už aktyvų įsitraukimą ir tikimės, kad ši patirtis įkvėps naujoms edukacinėms iniciatyvoms!

Informacija atnaujinta: 2025-02-21 09:44